מאמרים

דיני עבודה

מהם פיצוי פיטורין?

חוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, הינו החוחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, הינו החוק העוסק  בסיום העבודה.בכול אחת מהאפשריות הקבועות בחוק, קרי במקרה של התפטרות ולחילופין, במקרה של פיטורים. פיצויים הינם סכום כספי שמגיע לעובד שפוטר ממקום העבודה. על פי החוק המעסיק מחויב לשלם פיצוים לעובד שפוטר על ידו, כשהסכום מהווה פיצוי על אבדן הפרנסה. 

 

ביטוח

מבוטחים רבים הפסידו ממון רב כי לא היו מודעים לכך שעל תביעות ביטוח חלה התיישנות בתום שלוש שנים בלבד.

לדברי עו"ד יוסף שלום, המתמחה במאבקים מול חברות ביטוח, חברות ביטוח רבות עורכות מלחמת התשה ממושכת על מנת להביא כמה שיותר מבוטחים אל מעבר לתקופת ההתיישנות. עו"ד יוסף שלום סוקר את התופעה ומסביר מתי מתחיל מרוץ ההתיישנות, באילו מקרים ניתן לזכות להארכת תקופת ההתיישנות, ומדוע חשוב לעגן בכתב כל הסכם ביניכם לבין חברת הביטוח, במיוחד אם מדובר בחישוב מועד ההתיישנות.

 

הוצאה לפועל

ההוצאה לפועל, בה נתקלים בדרך כלל חייבים או נושים, הינה זו האחראית על גביית הכספים מהחייבים וביצוע פסקי דין, הקשורים בכך. בכל הארץ פזורות לשכות רבות של ההוצאה לפועל, המציעות שירותים מסוגים שונים הניתנות לחייב עצמו או לנושה - לזוכה, הפונה אליה מיוזמתו. מה תפקידה וסמכויותיה של ההוצאה לפועל? מתי פונים אליה וכיצד ניתן לבצע את ההתנהלות מולה באופן הנכון ביותר? הנה התשובה.

 

דיני מקרקעין

תחום המקרקעין - עסקאות במקרקעין:

הסכמי רכישת ומכירת נכסי מקרקעין הינה מלאכה לא פשוטה הנושאת עימה אחריות כבדה של עורך הדין כלפי לקוחו. ברוב המקרים, עת ניגש אדם לבצע עסקת רכישה או מכירה, ניתן לומר כי הוא מבקש לבצע את העסקה הגדולה בחייו. בין אם מדובר במכירה או רכישה של נכס מקרקעין, ותהא זו עסקה פשוטה ככל שתהא, לא מומלץ לו לאדם לבצעה ללא ייעוץ וטיפול צמוד של עורך דין מקצועי המתמחה במקרקעין.

 

דיני חברות

פתיחה, ניהול ופירוק של חברות

חברה בע"מ היא ישות משפטית שדרוש לה ליווי משפטי גם ברגעי השמחה בעת הקמתה וגם ברגעים הקשים כשהיא מתפרקת. עו"ד יוסף שלום מתמחה בפתיחה, ליווי שוטף ופירוק של חברות

חשוב לתכנן את הצעדים קדימה, להתייעץ עם בעלי מקצוע לבחון טוב טוב מי השותפים שלנו לעסק ותחת איזה כובע כדאי לנו לנהל אותו האם להיות עוסק מורשה או שותפות, האם לפתוח חברה או אולי לנהל את העסק תחת חברה בע"מ, המהווה ישות משפטית נפרדת ועל-ידי כך ליצור הפרדה מוחלטת בין החברה לבעליה.